מה הקשר בין בטחון עצמי להצלחה הכלכלית שלך?

מיטל נתיב, יועצת פיננסית

ביטחון עצמי מבטא את תחושת המסוגלות שלנו להתמודד עם פעולה מסוימת או סיטואציה כלשהי.

ככל שיש לנו ביטחון עצמי גבוה יותר בתחום מסוים, אנחנו נרשה לעצמנו להעז בו יותר

ולהיפך. ככל שנהיה חסרי ביטחון, לא נרצה בכלל להעז, להתבלט, לנסות, כי נחשוש כל הזמן מהכישלון.

וכמו שאמר מייקל ג'ורדן, שחקן הכדורסל האגדי:

"החטאתי מעל 9000 זריקות בקריירה שלי.הפסדתי כמעט 300 משחקים. ב-26 הזדמנויות סמכו עלי לקחת את הזריקה המכרעת במשחק…ופספסתי. נכשלתי שוב ושוב ושוב בחיי, וזו בדיוק הסיבה להצלחתי"

האם הוא היה עושה את הפעולות האלו אם לא היה לו ביטחון עצמי גבוה? כנראה שלא…

 

תחשבו רגע על מקום העבודה שלכם… ככל שאתם מרגישים בטוחים יותר במה שאתם עושים, אתם תעשו ותנסו יותר פעולות, תעלו יותר רעיונות, תרשו לעצמכם לתת פידבקים והערות, ובסופו של דבר גם תצליחו יותר בתפקיד שלכם. כי יש לכם האומץ לנסות ולהעז, גם כשהיו אתגרים ומכשולים.

אותו הדבר אצל עצמאים למשל. ככל שהביטחון של בעלי עסקים בשירות/במוצר שלהם הוא גבוה יותר, כך הם יעזו לבצע יותר פעולות מקדמות בעסק שלהם. בסופו של דבר העסק כנראה ישגשג.

 

ואותו הדבר קורה כשאנחנו מטפלים בכסף שלנו.

 

כשאנחנו מבצעים פעולות (או לא מבצעים פעולות) מתוך פחדים וחוסר ביטחון עצמי, אנחנו דנים את הכסף שלנו להפסדים. בין אם זה להשאיר את הכסף בפקדון בבנק (כי שם זה הכי "בטוח") ובין אם בחרנו במסלולים הכי "סולידיים" בקרנות הפנסיה שלנו (המילה סולידיים נמצאת במרכאות כי הם לא באמת סולידיים…).

 

אז מה עושים?

איך נוכל להעלות את הביטחון העצמי שלנו?

 

הנה כמה דברים שיכולים לעזור:

  1. רכישת ידע רלוונטי – הרבה פעמים אנחנו חסרי ביטחון לגבי כסף כי אין לנו את הידע המתאים. כי אנחנו לא מבינים מספיק בתחום. בכל מה שנוגע לכסף שלכם – אתם חייבים להבין. איזה ידע לצרוך? ידע מקצועי אותנטי ואובייקטיבי. יכולים להתחיל מהספר "אינטליגנציה כלכלית" ולהמשיך משם

  2. לנסות – לא חייב להפוך את הקערה על פיה ביום אחד. הצלחה כלכלית היא רצף של פעולות קטנות לאורך זמן. להתחיל עם משהו אחד. עם המשהו שהכי פחות מפחיד אתכם ואין בו סיכון שאתם לא יכולים להכיל. 

  3. עזרה של איש מקצוע – כשאנחנו יושבים עם איש מקצוע שמסביר לנו, מנתח את הפיננסים שלנו, מבין את הצרכים והרצונות שלנו, ויודע לתפור לנו מעטפת של פעולות רלוונטיות, אנו נקבל יותר ביטחון לבצע את הפעולות. כי יש מישהו לידינו שיש לו את ההכשרה והניסיון ואנחנו סומכים עליו. כמו כשאנחנו פונים לרופא.

  4. שילוב של כל הנ"ל – בוסט מטורף לביטחון העצמי ולהצלחה שלכם עם כסף!

 

אז עם מה אתם מתכוונים להתחיל? 🙂

 

 אנחנו כאן כדי לתת לכם את כל הנ"ל – זה הזמן ליצור איתנו קשר

אהבתם? שתפו:

Facebook
WhatsApp

תפריט נגישות