כוח בלתי מוגבל / אנתוני רובינס

המלצה חמה לרכוש ולקרוא את הספר!

הספר "כוח בלתי מוגבל" של אנתוני רובינס, הוא אחד מספרי ההדרכה לחיים הטובים שקראתי. הספר נשען על תורת הNLP שבגדול עוזרת לנו לכוון את המיינדסט כדי להשיג מטרות ולהצליח לעשות או להיות מה שנרצה ועוסק בתחומי חיים רבים.

בפוסט הזה אני שמחה לחלוק אתכם את הגישה של אנתוני רובינס להצבת מטרות בחיים ולחיות את החיים שתמיד רציתם!

אנתוני (טוני) רובינס אומר בספר שאין תועלת בכלים לצמיחה אישית וכלכלית אם אין לכם מושג בשביל מה להשתמש בהם, לכן מאוד חשוב שתגדירו מה אתם רוצים להשיג? 

החלק העיקרי בצמיחה הוא לדעת מה אנחנו רוצים, מה מניע אותנו לכיוונים מסוימים. גם ברמה המודעת וגם ברמת התת מודע. 

אם לאדם אין מטרה מוגדרת, האנרגיה שלו מבוזבזת.

 

ההבדל ביכולות של אנשים לנצל באופן מלא את המשאבים האישיים שלהם, מושפע ישירות מהמטרות שלהם. עשו על זה מחקרים, שאחד מהם מציג ראיונות של בוגרי אוניברסיטת ייל – שאלו אותם האם נרשמו לאוניברסיטה עם מטרות ותוכנית מוגדרת להשגת המטרות. רק 3% אמרו שכן ואותם 3%, בבדיקה מחודשת אחרי 20 שנה – היו שווים יותר במונחים פינסיים מאשר שאר ה97% שלא הייתה להם מטרות ותוכנית.

כשאתם יודעים מהי המטרה אליה אתם חותרים, אתם נותנים למוח שלכם תמונה ברורה בנוגע למה שצריך לעשות כדי להתקדם.

מטרה טובה צריכה להיות מאתגרת אך ברת השגה.

 

5 כללים להגדרה נכונה של מטרות:

1.       חיוביות – המטרה צריכה להיות חיובית ומוגדרת במונחים חיוביים. כלומר, לא להגיד אני לא רוצה להיות במינוס, אלא להגיד מה אתם רוצים שכן יקרה. למשל – יתרה חיובית של 100K בחשבון

2.       דיוק – מהם המראה, הצליל, התחושה והריח של המטרה שלך. גייסו את כל החושים שלכם כשאתם מתארים את המטרה שאתם רוצים להשיג. ככל שהתמונה תהיה עשירה יותר, למוח יהיה יותר קל לקלוט ולייצר את זה. להגיד גם זמנים למטרה.

3.       הליך ראייה – איך תיראה, איך תרגיש ומה תראה ותשמע בעולם שסובב אותך לאחר שהשגת את המטרה? איך החיים שלך יראו?

4.       שליטה – אתם אלו שצריכים ליזום את החתירה למטרה ולהמשיך לחתור עד שתגיעו אליה. המטרה שלכם צריכה להיות כזו היא תלויה בכם ולא בגורמים חיצוניים. למשל, אל תצפו מאחרים להשתנות כדי שאתם תהיו מאושרים. או בהקשר פיננסי – אל תמלאו לוטו מתוך ציפייה להתעשר

5.       אקולוגיה – המטרה שלכם צריכה להיות כזו שתועיל לעצמכם אבל גם לאחרים

 

 

7 אמונות מעצימות להצלחה:

  1. כל דבר קורה מסיבה מסוימת ולמען מטרה מסוימת והוא משרת אותנו. אתם בוחרים איך להסתכל על הדברים ואיך להפיק מהם תועלת

  2. אין דבר כזה כישלון. יש רק תוצאות. גם אם ניסיתם משהו ולא הצלחתם – זכיתם בחוויה לימודית. לאנשים המאמינים בכישלון מובטח כמעט תמיד קיום בינוני

  3. מה שלא קורה – קח אחריות עליו. פעלו מתוך אמונה שאתם יוצרים את המציאות שלכם. אתם אחראים. נטילת אחריות היא אחד המדדים הטובים ביותר לכוחו ובגרותו של האדם. אם לא נאמין שאנו יוצרים את עולמנו, בין אם יש לנו הצלחות או כישלונות, אנו נתונים לחסדי הנסיבות. דברים פשוט קורים לנו.

  4. לא צריך להבין כל דבר כדי להשתמש בכל דבר – חשוב לדעת מה שחיוני בלי להיתקע על כל פקט. הזמן הוא המשאב היחיד שאין לנו שליטה עליו. מצליחנים יודעים להיות קמצנים בזמן. לוקחים ממצב כלשהו את מה שהם צריכים וממשיכים הלאה. הם יודעים מה חיוני ומה לא. למשל – אתם משתמשים בחשמל גם אם אתם לא מבינים לגמרי איך הוא מופק ומגיע אליכם הביתה.

  5. אנשים הם המשאב החשוב ביותר שלכם – אין הצלחה ארוכת טווח בלי קשר עם אנשים. הדרך להצליח היא ליצור צוות מצליח העובד יחד (יועצת פיננסית, יועצת משכנתאות, סוכן פנסיוני וכו')

  6. עבודה היא משחק – אחד הגורמים החשובים להצלחה הוא זיווג בין מה שאנו עושים למה שאנו אוהבים. "סוד ההצלחה הוא לעשות את המקצוע שלך לחופשה שלך" מארק טווין. אנשים מצליחים מסתכלים על העבודה שלהם כעל משחק. הם ממוקדים בעבודה שלהם, היא משמשת להם אתגר, מלהיבה ומעשירה את חייהם.

  7. אין הצלחה מתמדת ללא מחויבות. אנשים מצליחים מאמינים בכוח המחויבות. אנשים המצליחים בתחום כלשהו הם לא בהכרח טובים ביותר, אלא בעלי מחויבות רבה יותר!

 

 זה הזמן שלכם להגדיר לעצמכם את המטרות שלכם בחיים ואם אתם רוצים גם לחבר להם תוכנית כלכלית מקצועית שתעזור לכם להתקדם אליהן, זה הזמן ליצור איתנו קשר. אנו כאן בשבילכם!

 

אהבתם? שתפו:

Facebook
WhatsApp

תפריט נגישות