הרגלים של עשירים

מרץ 2023

מבוסס על ספרו של תומס קוראלי "הרגלים של עשירים"

 

למה העשירים עשירים ואתם – עניים?

 רק 5% מאוכלוסיית ארה"ב עשירה. לצערנו לא מלמדים את זה בבית הספר. 

תומס קרואלי עשה מחקר וראיין מאות אנשים עשירים במשך 5 שנים והגיע ל10 ההרגלים של אנשים עשירים, שהם הסודות להצלחה כלכלית.

 

הנה ההרגלים:

 

 1. לפתח הרגלים טובים ולדבוק בהם כל יום.

עשירים דבקים בשגרות טובות. זה הבסיס להצלחה כלכלית. אנשים שלא מצליחים לא מקפידים על הדברים החשובים.

חישבו מה הם השגרות הטובות שאתם יכולים לאמץ ודיבקו בהם. עשו רשימה של ההרגלים היומיים הטובים שלכם וההרגלים היומיים הגרועים שלכם וביחנו אותם.

אף אדם לא יהיה מצליח עד שהוא לא יזהה את נקודות החוזקה והתורפה שלהם.

אם אתם לא מצליחים לבצע את זה על עצמכם. בקשו ממישהו אחר לעשות את זה עליכם. חישבו איך אתם יכולים לייצר לכם מקסימום הרגלים טובים ומינימום הרגלים רעים?

עשו רשימה של הרגלים טובים שאתם רוצים לאמץ. אנשים מצליחים משקיעים בהרגלים טובים מדי יום. זה ההרגל הכי חשוב.

 

2. הציבו מטרות יומיות, שבועיות, שנתיות וארוכות טווח.

זה מה שאנשים מצליחים עושים. הם כל הזמן עובדים על מטרות ומתמקדים בהם. הם לא חושבים על העבר אלא בונים את העתיד, לומדים מכישלונות.

אנשים מצליחים חושבים לטווח הארוך ובוחנים כל הזמן איך הם מתמדמים למטרות שלהם ואיםה הם נמצאים ביחס אליהם. הם לא יתנו לכם להפריע לשגרה שלהם ולהזיז אותם מהמטרות שלהם.

בתחילת כל יום, חודש, שנה – הציבו לעצמכם מטרות וחתרו להשיג אותם.

עשו לכם רשימה של מטרות ברות ביצוע וצרו לכם רשימה של  משימות ובכל יום סמנו וי על כל משימה שסיימתם.

 

3. היו טובים יותר בכל יום

אנשים מצליחים כל הזמן לומדים איך להיות טובים יותר במה שהם עושים. הם לא מבזבזים זמן בטלפון, אינטרנט או בTV. הם משחיזים את היכולות שלהם. הם לא חושבים שהם יודעים הכל. הם קוראים ולומדים כל הזמן ושמים לעצמם זמן ביומן ללמידה. זה עוזר להם להצליח יותר בעבודה שלהם ובחיים שלהם.

הם דוגלים בשיפור עצמי כל הזמן. שומרים על המוח חד כל הזמן. בודקים מה התחדש בתחום המקצועי שלהם ומשתפרים. ככל שתשחיזו את הכישורים שלכם תוכלו גם להגדיל את ההכנסות שלכם. אם אתם לא מוצאים זמן – התחילו את היום מוקדם יותר, בידקו על מה אתם יכולים לוותר במהלך היום כדי להקדיש לפחות 30 דק' ביום עבור זה.

 

4. דאגו לבריאות שלכם

תזונה טובה, כושר. דאגו לגוף ולנפש שלכם. אל תכניסו לגוף שלכם מזונות רעילים. אכלו את הכמויות הנכונות. הקפידו על תחזוקת הגוף. כשתעשו את זה המשמעות היא פחות מחלות פחות ימי מחלה – יותר פוריות בעבודה.

20-30 דק ביום שיוקדשו לפעילות אירובית בין היא ביתית או מחוץ לבית. הזמן הכי טוב לעשות את זה הוא בבוקר. תתחילו אפילו מ5 דקות ביום.

 

5. מערכות יחסים

הקדישו כל יום זמן לפיתוח מערכות יחסים ארוכות טווח. זיכרו שמות של אנשים, ימי הולדת, תאריכים חשובים.

היו מרוכזים באחרים, לא רק בעצמכם. חפשו סיבות ליצור קשר עם אחרים, להרים טלפון, לברך על אירוע מסוים. טפחו קשרים.

אנשים מצליחים מחפשים כל הזמן דרכים לשפר את מערכות היחסים שלהם ולהרחיב אותם.

לאנשים לא מצליחים לא אכפת מספיק מאחרים כדי לטפח מערכות יחסים טובות. הם מדי מרוכזים בעצמם.

עשו לעצמכם רשימה של האנשים סביבכם, שמות של הילדים שלהם, תאריכי הולדת, אירועים חשובים, הרימו טלפון לברך אותם באירועים המיוחדים שלהם. שימרו על מערכות היחסים שלכם חיות.

כולנו עמוסים מאוד ולא תמיד זוכרים את ההקשר שבו אנו מכירים אדם מסוים, אחד הפתרונות הוא לשמור את שמות האנשים לפי קבוצת שייכות – למשל קבוצה של אנשים שאתם משחקים איתם כדורסל, אנשים מקבוצת הריצה שלכם, אנשים ממקום העבודה וכן הלאה.

 

6. מתינות

אנשים מצליחים חיים במתינות, זה אומר לחיות באיזון, בלי אובססיביות, בלי לחץ. להיות בשליטה על החיים.

לא להתנהג בצורה מוגזמת, כולל שעות עבודה, שעות טלוייזיה וכו'. הכל באיזון. המיינדסט באיזון. הם זוכרים שהחיים הם ריצת מרתון ולא ספרינט. כתוצאה מכך אנשים אוהבים להיות בסביבתם.

אנשים לא מצליחים חיים באקסטרים, מגיבים בקיצוניות לדברים. הרגשות שלהם באים לידי ביטוי בצורה קיצונית. הם יקנו דברים ראוותניים. יש להם מעט שליטה על החיים שלהם.

 

7. עשייה

להתחייב לסיים את המשימות שלנו בכל יום. לא להיות דחיינים. אנשים מצליחים מתמקדים בסיום משימות. כמו שאמרנו בסעיף 2 – הם מתמקדים בהשגת מטרות. אנשים לא מצליחים הם מצוינות בדחיינות. כל דבר שאפשר לדחות למחר, לשבוע הבא, לשנה הבאה – הם דוחים. לכן הם לא מצליחים להשיג דברים. הדעה שלהם מוסחת כל הזמן מדברים שונים בסביבה שלהם.

אם אתם מוצאים את עצמכם מוסחים לעיתים קרובות תגידו לעצמכם כל הזמן "אני מסיים את זה עכשיו"

 

8. מחשבות עשירות

אופטימיות, מלאי התלהבות, שליטה, ביטחון. להיות חיוביים. בעלי אנרגיות גבוהות. כשאתם מדברים עם אנשים מצליחים, הם ידברו אתכם במיינדסט של הצלחה, חיובי, אין להם ביקורת על עצמם או על אחרים. הם לא נותנים למחשבות שליליות להיכנס להם לראש. הם מזינים את הראש שלהם בדברים מחזקים ומקדמים.

תצטרכו פחות תוכן חדשותי שלילי. אל תכניסו מחשבות לא טובות שמסיחות את הדעה שלכם. החדשות הן ריכוז של אסונות ומאוד קל להישאב למחשבות שליליות בעקבותיהן. תהיו חשופים לחדשות מקצועיות, כאלו שיכולות לשפר את היכולות שלכם. הקפידו על מה שאתם קוראים ועל התוכן שאתם נחשפים אליהם. אל תתנו לדברים השליליים לטעת שורשים אצלכם במיינדסט.

 

9. שלמו לעצמכם קודם

10% לפחות מההכנסות שלכם נטו צריכים ללכת להשקעות. שימרו על דירוג אשראי גבוה. דעו מה השווי הנקי שלכם, איך התזרים שלכם נראה.

אנשים מצליחים מעסיקים יועצים פיננסים שעוזרים להם לשפר את המצב הפיננסי שלהם כל הזמן. הם מוכנים לשלם על דברים שמגדילים את היכולות הכללכיות שלהם.

אנשים לא מצליחים לא דואגים להשקעות לטווח ארוך, מתקמצנים לשלם לאנשי מקצוע ומוצאים עצמם בסוף חייבים כסף לאחרים, גדושים בהלוואות, לא נשאר להם כסף להשקעות.

לאנשים מצליחים יש תוכנית כלכלית מסודרת ומקצועית ועוקבים אחרים כל הזמן. אין להם הלוואות רעות, אלא מינופים להשקעות.

 

10. שליטה במחשבות וברגשות כל יום

לא ליפול לעצב, כעס, קנאה וכו'. לא לתת לזה מקום כי זה מה שנותן ביטוי לפעולות שגויות. שליטה במוח וברגש שלכם. העריכו את המצב בצורה אובייקטיבית כמה שניתן והגיבו אחרי שבחנתם את האפשרויות שלכם לתגובה.

אם תקפידו על סעיף 8 יהיה לכם יותר קל לישם את סעיף 10.

הרגלים רעים גוררים פעולות גרועות שגוררות תוצאות גרועות.

הבטיחו לעצמכם שתקיימו את 10 הכללים האלו ותוכלו להבטיח לכם חיים של רווחה אישית וכלכלית.

אתם רק צריכים משמעת עצמית וזה שלכם!

 

מעניין אתכם ללמוד על כסף ולהבין איך לנהל את הכסף שלכם נכון כדי להיות במסלול אל העושר?

הצטרפו עכשיו לתוכנית שלנו!! כל הפרטים כאן

 

אהבתם? שתפו:

Facebook
WhatsApp

תפריט נגישות